Zwiąż się z miastem!
Głosuj
Dorzuć cegiełkę do dziecięcej radości!
Dotuj

Razem zbudujemy plac zabaw

Tanowo, woj. Zachodniopomorskie

Zgłaszający: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tanowie

Wnioskowana kwota: 29000 zł

Pobierz prezentację

Tanowo jest starą przygraniczną puszczańską osadą. W miejscowości jest ok.250 dzieci w wieku 3-13 lat do szkoły uczęszcza 134 uczniów. Zabytkowy budynek szkoły powstał w 1897 r.

W 2000 r. został rozbudowany. Jednak środków na plac zabaw zabrakło.

Rada Rodziców przy SP Tanowo, 5 lat temu rozpoczęła akcję wspólnego zbierania funduszy. Uczniowie zbierają puszki aluminiowe oraz złom.

Jednak nasza społeczność jest zniechęcona i sceptycznie podchodzi do tej inicjatywy, w związku z bardzo wysokimi kosztami urządzeń zabawowych. Dzieci również tracą nadzieję, mają świadomość, iż mogą się nie doczekać, aby cieszyć się wspólną zabawą. Koledzy i koleżanki z przed pięciu lat są już w szkołach średnich. A sponsorzy nie są chętni, aby wesprzeć małą wiejską szkołę.

W naszej miejscowości nie ma świetlicy wiejskiej.

Świetlica środowiskowa oraz różne formy zajęć dla rodziców zaczynają być prowadzone w szkole, więc staje się ona ośrodkiem działań i spotkań. Plac zabaw przyczyni się do integracji środowiska wiejskiego oraz zapewni dzieciom aktywne i bezpieczne spędzanie czasu.

Ostatnie wydarzenie w pobliskiej wiosce Wołczkowo (porwanie dziewczynki), wzmożyło niepokój wśród rodziców. Chcielibyśmy, aby dzieci poprzez atrakcyjność placu zabaw, skupiały się w jednym bezpiecznym, ogrodzonym miejscu, aby spędzały czas na świeżym powietrzu a nie ”snuły” się po wiosce albo traciły czas przed telewizorami i komputerami (szczególnie ważne jest to w wakacje, większości rodziców nie stać jest na wysłanie dziecka na kolonie czy obóz).

Wystarczająca ilość urządzeń zabawowych i ich różnorodność przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego celu.

W tygodniu do godz.20.00 zawsze jest ktoś z pracowników placówki, więc dzieci w razie potrzeby mają możliwość zwrócenia się o pomoc.

Obecnie zbieramy na:

Linarium Małą Piramidę- urządzenie sprawnościowe, kształtujące sylwetkę i rozwijające większość partii mięśniowych (koszt: 17.300,00 zł) oraz zestaw: wieża z dachem dwuspadowym, zjeżdżalnia głęboka, podest, platformy, drabinka krzyżakowa (koszt: 11.700,00 zł). Razem: 29.000,00 zł.

Urządzenia zamawiane będą w lokalnej firmie, która zajmuje się sprzedażą, montażem bezpiecznych urządzeń na place zabaw z atestami, certyfikatem i serwisem (znacznie obniża to koszty montażu i transportu).

Termin realizacji ok.1-2 m-cy.

Teraz na placu jest:

drewniany domek (ufundowany przez rodziców jednego z uczniów w 1996 r.), który musi być zdemontowany - nie spełnia norm i stał się niebezpieczny.

Dwie podwójne huśtawki , zakupione w 2013 r., po 2 latach zbierania środków przez dzieci i RR.

Rodzice z Rady Rodziców w tym roku szkolnym stworzyli we własnym zakresie ulotki i plakaty. Rozesłane zostały zapytania do wszystkich możliwych instytucji lokalnych oraz osób prywatnych.

Dzięki finansowemu wsparciu 14 osób, udało się w kwietniu tego roku zamówić jedynie jedno urządzenie zabawowe - zjazd linowy (kolejka do zjazdu tworzy się od wczesnych godzin rannych aż do wieczora).

Państwa gest przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego celu i głęboko wierzymy,

że łaskawym okiem spojrzycie na nasze wysiłki

w dalszej pracy podejmowanej dla dobra naszych dzieci.

Nadaj nowy wygląd miastu Crowdfunding Zobacz, jak dajemy radość

Poleć znajomemu!

Ta inicjatywa warta jest polecenia? Zachęć znajomego, by oddał na nią swój głos.

Wystarczy, że wypełnisz poniższe pola.

Twoje imię i nazwisko:
Adres email znajomego (wymagany):

Dziękujemy! Wiadomość została wysłana.

OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK

Aby Twój głos był ważny, kliknij w link, który został wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail. Zdarza się, że wiadomości od nas wpadają do folderu SPAM lub KOSZ, dlatego sprawdź ich zawartość.

Pamiętaj, że jeden adres e-mail może oddać na wybraną Inicjatywę wyłącznie jeden głos.


OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK