Razem zbudujemy plac zabaw

Tanowo, woj. Zachodniopomorskie

Zgłaszający: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tanowie

Wnioskowana kwota: 29000 zł

Pobierz prezentację

Tanowo jest starą przygraniczną puszczańską osadą. W miejscowości jest ok.250 dzieci w wieku 3-13 lat do szkoły uczęszcza 134 uczniów. Zabytkowy budynek szkoły powstał w 1897 r.

W 2000 r. został rozbudowany. Jednak środków na plac zabaw zabrakło.

Rada Rodziców przy SP Tanowo, 5 lat temu rozpoczęła akcję wspólnego zbierania funduszy. Uczniowie zbierają puszki aluminiowe oraz złom.

Jednak nasza społeczność jest zniechęcona i sceptycznie podchodzi do tej inicjatywy, w związku z bardzo wysokimi kosztami urządzeń zabawowych. Dzieci również tracą nadzieję, mają świadomość, iż mogą się nie doczekać, aby cieszyć się wspólną zabawą. Koledzy i koleżanki z przed pięciu lat są już w szkołach średnich. A sponsorzy nie są chętni, aby wesprzeć małą wiejską szkołę.

W naszej miejscowości nie ma świetlicy wiejskiej.

Świetlica środowiskowa oraz różne formy zajęć dla rodziców zaczynają być prowadzone w szkole, więc staje się ona ośrodkiem działań i spotkań. Plac zabaw przyczyni się do integracji środowiska wiejskiego oraz zapewni dzieciom aktywne i bezpieczne spędzanie czasu.

Ostatnie wydarzenie w pobliskiej wiosce Wołczkowo (porwanie dziewczynki), wzmożyło niepokój wśród rodziców. Chcielibyśmy, aby dzieci poprzez atrakcyjność placu zabaw, skupiały się w jednym bezpiecznym, ogrodzonym miejscu, aby spędzały czas na świeżym powietrzu a nie ”snuły” się po wiosce albo traciły czas przed telewizorami i komputerami (szczególnie ważne jest to w wakacje, większości rodziców nie stać jest na wysłanie dziecka na kolonie czy obóz).

Wystarczająca ilość urządzeń zabawowych i ich różnorodność przyczyni się do osiągnięcia zamierzonego celu.

W tygodniu do godz.20.00 zawsze jest ktoś z pracowników placówki, więc dzieci w razie potrzeby mają możliwość zwrócenia się o pomoc.

Obecnie zbieramy na:

Linarium Małą Piramidę- urządzenie sprawnościowe, kształtujące sylwetkę i rozwijające większość partii mięśniowych (koszt: 17.300,00 zł) oraz zestaw: wieża z dachem dwuspadowym, zjeżdżalnia głęboka, podest, platformy, drabinka krzyżakowa (koszt: 11.700,00 zł). Razem: 29.000,00 zł.

Urządzenia zamawiane będą w lokalnej firmie, która zajmuje się sprzedażą, montażem bezpiecznych urządzeń na place zabaw z atestami, certyfikatem i serwisem (znacznie obniża to koszty montażu i transportu).

Termin realizacji ok.1-2 m-cy.

Teraz na placu jest:

drewniany domek (ufundowany przez rodziców jednego z uczniów w 1996 r.), który musi być zdemontowany - nie spełnia norm i stał się niebezpieczny.

Dwie podwójne huśtawki , zakupione w 2013 r., po 2 latach zbierania środków przez dzieci i RR.

Rodzice z Rady Rodziców w tym roku szkolnym stworzyli we własnym zakresie ulotki i plakaty. Rozesłane zostały zapytania do wszystkich możliwych instytucji lokalnych oraz osób prywatnych.

Dzięki finansowemu wsparciu 14 osób, udało się w kwietniu tego roku zamówić jedynie jedno urządzenie zabawowe - zjazd linowy (kolejka do zjazdu tworzy się od wczesnych godzin rannych aż do wieczora).

Państwa gest przybliży nas do osiągnięcia zamierzonego celu i głęboko wierzymy,

że łaskawym okiem spojrzycie na nasze wysiłki

w dalszej pracy podejmowanej dla dobra naszych dzieci.

Poleć znajomemu!

Ta inicjatywa warta jest polecenia? Zachęć znajomego, by oddał na nią swój głos.

Wystarczy, że wypełnisz poniższe pola.

Twoje imię i nazwisko:
Adres email znajomego (wymagany):

Dziękujemy! Wiadomość została wysłana.

OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK

Aby Twój głos był ważny, kliknij w link, który został wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail. Zdarza się, że wiadomości od nas wpadają do folderu SPAM lub KOSZ, dlatego sprawdź ich zawartość.

Pamiętaj, że jeden adres e-mail może oddać na wybraną Inicjatywę wyłącznie jeden głos.


OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK