Wymarzony plac zabaw

Orzeszków, woj. dolnośląskie

Zgłaszający: Rada Rodziców

Wnioskowana kwota: 20000 zł

GŁOSY: 13329

Szeroko pojęta społeczność Szkoły Podstawowej im. J.Markiewicza w Orzeszkowie (dzieci, rodzice i nauczyciele) bardzo pragną wzbogacić bazę szkoły o nowy, profesjonalny i atestowany plac zabaw. Obecnie posiadamy przy szkole plac zabaw, który wykonali dawno temu sami rodzice. Wiele lat temu spełniał normy, dziś już niestey nie. Szkoła ma bardzo mały budżet, taki na przetrwanie. Gmian jest biedna - bo rolnicza i mocno zadłużona. Sami musimy znaleźć fundusze na zakup nowego placu. Nie czekamy jednak z założonymi rękoma. Cierpliwie gromadzimy fundusze m/in z kiermaszy świątecznych, zbierając makulaturę itp. Do tej pory wspieraliśmy szkołę przy zakupie pomocy dydaktycznych, sprzętu sportowego, podręczników dla najbiedniejszych dzieci. Teraz przyszedł czas na plac zabaw. Do tej pory zgromadziliśmy 9.000 zł

Prosimy o dofinansowanie w wysokości 20 000 zł.

Plac będzie przez wiele lat służył kolejnym pokoleniom dzieci uczącym się w szkole oraz najmłodszym 3-4 latkom, które uczęszczają do przedszkola współfinansowanego przez Unię Europejską. Z obecnego placu niestety nie mogą korzystać z wiadomych względów. Skazane są na kąciki zabaw w przedszkolu.

Gdyby udało się zdobyć wymarzony plac zabaw będą mogły z niego korzystać wszystkie dzieci ze wsi: popołudniami, w każdy dzień tygodnia, w czasie wakacji czy ferii. Będzie to dla wszystkich dzieci frajda i możliwość spędzenia wolnego czasu bezpiecznie i przyjemnie, bo na naszej wsi niestety nie ma ŻADNYCH możliwości.

Nowy plac zabaw będzie spełnieniem marzeń wszystkich dzieci i satysfakcją dla nas dorosłych.

Pamiętajmy, że "Gdy śmieje się jedno dziecko, to tak jakby śmiał się cały świat".

Poleć znajomemu!

Ta inicjatywa warta jest polecenia? Zachęć znajomego, by oddał na nią swój głos.

Wystarczy, że wypełnisz poniższe pola.

Twoje imię i nazwisko:
Adres email znajomego (wymagany):

Dziękujemy! Wiadomość została wysłana.

OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK

Aby zakończyć głosowanie kliknij w link, który został wysłany na podany przez Ciebie email.


OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK