DOŚWIADCZALNIA POD CHMURKĄ- Newton też lubił świeże powietrze

Wrocław, woj. Dolnośląskie

Zgłaszający: Szkoła Podstawowa Tikkun Olam we Wrocławiu

Wnioskowana kwota: 50000 zł

Ideą powstania DOŚWIADCZALNI POD CHMURKĄ jest stworzenie na terenie wokół szkoły Tikkun Olam miejsca, w którym uczniowie mogliby spędzać czas zarówno na naukę jaki i zabawę.

Dzieci uwielbiają się uczyć ! Chłoną wiedzę i cieszą się jej zdobywaniem. Poznają świat przez RUCH, DOTYK, EKSPERYMENTY. Jednocześnie nieprzerwanie mają potrzebę zabawy na świeżym powietrzu. A ze względu na to, że w ciągu tygodnia dzieciom i rodzicom trudno wygospodarować czas na zabawę i spacery- chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom zarówno małych, jak i dużych członków naszej społeczności.

Aby połączyć te dwie potrzeby dzieci - zabawę i naukę - dążymy do stworzenia dla placu doświadczeń i zabaw. Naszym celem jest dać uczniom możliwość nauki na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem urządzeń, które pozwolą im na odkrywanie świata zgodnie z ich potrzebami.

Stworzenie „DOŚWIADCZALNI POD CHMURKĄ” rozszerzy naszą dotychczasową działalność edukacyjną i wzbogaci ofertę skierowaną do społeczności lokalnej oaz innych jednostek edukacyjnych.

Na placu doświadczeń i zabaw oprócz standardowych urządzeń miałoby zostać wygospodarowane miejsce z krzesełkami i osłoną przeciwsłoneczną, gdzie w ciepłe dni prowadzone będą lekcje.

Ponadto powstanie ogródek doświadczalny wraz z niewielką szklarnią, tak aby nasi uczniowie mogli prowadzić swoje eksperymenty i obserwacje przyrodnicze.

Dodatkowe proste instalacje będą przybliżać dzieciom prawa fizyki (np. wahadło Newtona, plansze ilustrujące efekty 3D i iluzji).

Dla stworzenia takiego miejsca potrzebujemy środków na przygotowanie terenu oraz instalację urządzeń.

Pragniemy Państwa zachęcić do wsparcia naszego pomysłu i podziękować Tym, którzy zechcą oddać głos na naszą inicjatywę.

Poleć znajomemu!

Ta inicjatywa warta jest polecenia? Zachęć znajomego, by oddał na nią swój głos.

Wystarczy, że wypełnisz poniższe pola.

Twoje imię i nazwisko:
Adres email znajomego (wymagany):

Dziękujemy! Wiadomość została wysłana.

OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK

Aby Twój głos był ważny, kliknij w link, który został wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail. Zdarza się, że wiadomości od nas wpadają do folderu SPAM lub KOSZ, dlatego sprawdź ich zawartość.

Pamiętaj, że jeden adres e-mail może oddać na wybraną Inicjatywę wyłącznie jeden głos.


OK

Wystąpił błąd. Spróbuj później.

OK